EN

Outlook Express POP3 Mail Hesap Kurulumu

1- Hesap kurulumu için ilk olarak Microsoft Outlook Express programını açınız. Program üzerine POP3 eposta hesabınızı kurmak için internete bağlı olmanıza gerek yoktur.

2- Microsoft Outlook Express programının üst kısmında bulunan Tools (Araçlar) menüsünden Accounts (Hesaplar) seçeneğine tıklayınız.

/_uploads/sss/oe/02.jpg

3- Accounts (Hesaplar) seçeneğine tıkladığınızda Internet Accounts (Internet Hesapları) penceresi açılacaktır. Internet Accounts (Internet Hesapları) penceresinin sağ üst kısmındaki Add (Ekle) butonuna tıklayınız. Açılan küçük pencerede
Mail (e-posta) seçeneğine tıklayınız.

/_uploads/sss/oe/02.jpg

4- Mail seçeneğine tıkladığınızda, karşınıza Internet Connection Wizard (Internet Bağlantı Sihirbazı) penceresi açılacaktır. Display Name (Adınız) bölümüne, adınızı ve soyadınızı yazıp Next (İleri) butonuna tıklayınız.

/_uploads/sss/oe/04.jpg

5- Açılan pencerede E-mail Address (E-posta) bölümüne E-mail adresinizi yazınız ve Next (İleri) butonuna tıklayınız.

/_uploads/sss/oe/05.jpg

6- Açılan pencerede Incoming Mail (POP3) Server (Gelen Posta) ve Outgoing Mail (SMTP) Server (Giden Posta) bölümlerine mail.alanadiniz.com yazınız. Next (İleri) butonuna tıklayınız.

/_uploads/sss/oe/06.jpg

7- Açılan pencerede Account Name (Hesap Adı) bölümüne ahmetyilmaz@alanadiniz.com şeklindeki e-mail adresinizin tamamını yazınız. Alt kısımdaki Password (Parola) bölümüne de parolanızı yazınız.
ÖNEMLİ NOT: Remember Password (Parolayı Anımsa) kutucuğu işaretli ise size bir daha parola sorulmayacaktır.

/_uploads/sss/oe/07.jpg

 

8- İleri butonuna tıkladığınızda karşınıza E-mail hesabınızı başarılı bir şekilde kurduğunuzu ifade eden bir pencere çıkacak ve sizden ayarların kaydedilmesi için Finish (Son) butonuna tıklamanız istenecektir.

/_uploads/sss/oe/08.jpg

9- Bu işlem yapıldıktan sonra açık olan Internet Accounts (Internet Hesapları) penceresindeki varsayılan posta hesabına çift tıklayınız.

/_uploads/sss/oe/09.jpg

10- Açılan pencerede Servers (Sunucular) bölümünü seçerek, Outgoing Mail Server (Giden Posta Sunucusu) başlığı altında bulunan, My Server Requires Authentication (Sunucum Kimlik Doğrulaması Gerektiriyor) seçeneğini aktif hale getiriniz ve OK (Tamam) butonuna tıklayınız.

ÖNEMLİ NOT: Advenced (Gelişmiş) başlığından SMTP giden posta sunucusunun 25 olan port numarasını 587 olarak değiştirmelidirler.

/_uploads/sss/oe/10.jpg

11- E-posta hesabınız kurulduktan sonra menüden Send/Recieve (Gönder/Al) butonuna tıklayarak email gönderip alabilirsiniz.


Güvenlik testini gerçekleştiriniz.

Güvenlik testi başarısız.

Bir Saat İçerisinde 5 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Yetkililerimiz En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceklerdir.

Bir Hata Oluştu!