EN

E-Ticaret Pazarlama

E-ticarete giren kazanıyor! Günümüzde önlenemez bir yükselme grafiği çizen ve geleneksel mağazacılık ile aralarındaki rekabeti farklı bir boyuta taşıyan E-ticaret platformları, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile geleneksel mağazacılık ile arasını açmaya başladı.  Daha önce hiç internetten alışveriş yapmamış kişiler dahi ihtiyaçlarını E-ticaret sitelerinden gidermeye başladılar. Uzmanlar ise bu zaruri durumun ileride alışkanlığa döneceğinden ve E-ticaretin yükselişinin kat be kat artarak devam edeceğinin görüşünde.  

Siz de ürünlerinizi E-ticarete taşımak istiyor, ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, adresiniz Netport Digital. Sizlere 360 derece E-ticaret hizmeti sunuyor, sıfırdan başlayarak tüm süreçleri sizin için yönetiyoruz.

Öncelikle belirtmemiz gerekiyor, yeni bir E-ticaret sitesi için en önemli şey; reklam ve tanıtım faaliyetlerine gereken özeni göstermek ve bu şekilde sitenize “çekilen” tüketicileri potansiyel müşteriden sadık müşteri kitlesine dönüştürmek. Bu da oldukça zorlu bir süreç demek. Sattığınız ürününüz her ne kadar iyi olursa olsun, ortak pazar entegrasyonunuz ve doğru bir reklam ve pazarlama stratejiniz yoksa, yüzlerce, hatta ve hatta binlerce sizinle aynı veya benzer ürünü satan E-ticaret siteleri arasında yok olup gitme ihtimaliniz oldukça yüksek.

Yeni bir E-ticaret sitesini duyurmanın yolu nelerden geçiyor?

1- Google Reklamları

Ürünlerinizi hedef kitlenizle buluşturacak, farklı anahtar kelimeler kullanarak Google aramalarda sponsorlu olarak en üst sıralarda görüneceğiniz Google Reklamları E-ticaretin olmazsa olmazı.

2- Sosyal Medya Reklamları

E-ticaret pazarlamasının en öncemli adımlarından bir diğeri ise; sosyal medya reklamları. Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya mecralarından mutlaka yararlanmanız gerekiyor. Sattığınız ürüne ve hitap ettiğiniz hedef kitleye göre hangi platformda reklam vereceğiniz, veya birden fazla platformda reklam veriyorsanı hangisine ağırlık vereceğiniz konusunda alacağınız profesyonel bir yardım ile markanızın bilinirliğini arttırıp potansiyel müşterilerinizi direkt satışa yönlendirmeniz mümkün.

3- E-Posta Pazarlama

Kısaca “mailing” olarak bildiğimiz e-posta pazarlama, özellikle elinizde müşteri portföyü mevcutsa veya potansiyel müşteri bilgilerine sahipseniz oldukça işe yarayacaktır. 

E-posta pazarlamada dilerseniz tek bir ürünüzü, kampanyanızı veya genel olarak web sitenize yönlendirmenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, E-ticaret sitenize üyelerin sayısı arttıkça müşteri portföyünüz de genişlecek, bu şekilde sadık müşterileriniz de yeni kampanyalarınızdan haberdar olacaklardır.

Netport Digital olarak biz ne yapıyoruz? 

Netport Digital olarak, E-ticaret kurulumundan ortak pazar yerleri entegrasyonuna, sosyal medya üzerinden pazarlamadan, e-posta üzerinden -mailing yolu ile- pazarlamaya, Google reklamlardan markanızın sosyal medya hesaplarının açılması ve yönetimine kadar her adımı biz kuruyor, sitenizin içeriklerini biz yapıyor, E-ticaret arayüz tasarımını gerçekleştiriyor, sosyal medya ve Google üzerinden reklamlara çıkıyor, Facebook market’e sizleri dahil ediyor, Google Alışveriş kısmında görülmenizi sağlıyor, SEO uyumlu tasarımımızla Google aramalarda üst sıralarda çıkmanızı sağlıyoruz. Ayrıca, markanızın hedef kitlesine uygun kampanyalar gerçekleştiriyor, özel günlerde kampanyalarınızın içeriklerini ve tasarımını yapıyor, sitenize ekliyor, reklamlarınızı Instagram ve Facebook gibi sosyal medya mecralarında ve Google’da yapıyor, sosyal medya yönetimimiz sayesinde takipçilerinizi arttırıyor ve sosyal medya hesaplarınızı bambaşka bir boyuta taşıyoruz!

Ayrıca, Google aramalarda ön plana çıkmanın organik yollarından biri de; blog yazarlığı. E-ticaret siteniz için özgün içerikler yazarak hem sadık müşterilerinizi yeni ürünlerinizle tanıştırıyor, hem yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak yeni müşteriler kazandırıyor hem de doğru anahtar kelimeleri kullanarak ve SEO uyumlu yazıma önem vererek arama motorlarında ön plana çıkmanızı sağlıyoruz.  

 

Detaylı bilgi için aşağıdaki formu doldurun, sizi arayalım. 

Bize Ulaşın
Müşterilerinizle Güçlü Bağlar Kurmak İstiyor ve İhtiyaçlarınıza Çözüm Arıyorsanız bizimle iletişime geçin.
0.232.483 79 34 – 0555 989 12 44

Güvenlik testini gerçekleştiriniz.

Güvenlik testi başarısız.

Bir Saat İçerisinde 5 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Yetkililerimiz En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceklerdir.

Bir Hata Oluştu!