EN

GDPR’ye göre, okuyucularınız / kullanıcılarınız / müşterileriniz, verileriyle ilgili 8 hakka sahiptir. Bu haklarla ilgili herhangi bir talep alırsanız, talebe 30 gün içinde cevap vermelisiniz.

1. Bilgilendirme hakkı
Kullanıcılar hangi verileri topladığınızı ve nasıl kullanıldığını bilme hakkına sahiptir. Bu, kişisel verilerin neden toplandığına, nasıl kaydedileceğine, ne kadar süre saklanacağına ve başka kimlerin erişebileceğine dair net bilgi vermeniz gerektiği anlamına gelir.

2. Erişim hakkı
Kullanıcılar, istek üzerine veri denetleyicisi tarafından kaydedilen verilere erişim hakkına sahiptir. Veri denetleyicisi, verilerini tutan varlıktır.

3. Düzeltme hakkı
Kullanıcılar, yanlış veya eksik verilerini güncelleme veya düzeltme hakkına sahiptir. Veri denetçisi düzeltme için bir istek alırsa, verilerin doğruluğunu kontrol etmek ve gerekirse güncelleştirmek için gerekli adımları atmalıdır.

4. Silme hakkı (veya unutulması)
Kullanıcılar kişisel verilerini tamamen silme hakkına ve ayrıca daha fazla veri toplanmasını önleme hakkına sahiptir. Veri denetleyicisi bu isteği alırsa, kullanıcı, verileri kaydedilmek üzere onaylarını etkili bir şekilde geri çeker.

5. Kısıtlama hakkı
Belirli koşullar altında, kullanıcılar verilerini kullanma ve işleme koymalarını kısıtlama getirebilirler. Bu durumda, kullanıcının verileri kaydedilebilir, ancak herhangi bir amaçla kullanılamaz.

6. Taşınabilirlik hakkı
Kullanıcılar, verilerini makine tarafından okunabilir ve insan tarafından okunabilir biçimlerde isteme hakkına sahiptir. Bu verileri, uygun gördüğü herhangi bir şekilde kullanabilir ve hatta başka bir veri denetleyicisine aktarabilirler.

7. Nesne hakkı
Kullanıcılar kişisel çıkarları içeren kişisel verilerin kullanımına itiraz etme hakkına sahiptir. Ayrıca, verilerin belirli bir şekilde kullanımına itiraz edebilirler ve veri denetleyicisi, kullanıcıların verilerin nasıl işleneceğinin farkında olduklarından emin olmalıdır.

8. Otomatik karar almaya tabi olmamak hakkı
Kullanıcılar, olumsuz bir yasal etki veya benzer bir şey oluşacağı durumlarda, otomatik karar verme sürecinden vazgeçme hakkına sahiptir.

BİZE ULAŞIN
Detaylı bilgi ve destek almak için formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
0.232.483 79 34 – 0555 989 12 44

Güvenlik testini gerçekleştiriniz.

Güvenlik testi başarısız.

Bir Saat İçerisinde 5 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Yetkililerimiz En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceklerdir.

Bir Hata Oluştu!